• Prawdopodobnie przy zamykaniu zasuwy została ona zerwana, czyli opadło tzw"serce" i w tym przypadku zasuwa jest do wymiany. Jeszcze istnieje możliwość wypadnięcia teleskopu z zasuwy ale mało prawdopodobne. aby to sprawdzić trzeba dokopać się do zasuwy. Mam pytanie wiece może jak zbudowany jest zawór wodny znajdujący się na zewnątrz budynku. Jest to zawór bezpośrednio na przyłączu wodnym idącym z głównej rury wodnej(w miejscu gdzie przyłącze odbiega do głównej rury wodnej biegnącej w stronę domu). Jest mi potrzebna budowa tego zaworu, ponieważ jak na zimę zakręciliśmy na nim wodę, teraz nie możemy jej odkręcić, kręci się cały grzybek. Jak postępować zależy od tego gdzie masz zasuwę. 

  Jeżeli zasuwa jest w zieleńcu i wodociąg nie jest głęboko zakopany to zostały tzw "wojska rakietowe" czyli łopata-ziemia powietrze. Dokopać się do zasuwy i sprawdzić w pierwszej kolejności czy teleskop jest na swoim miejscu jeżeli jest to frytki, szykuje się większa robota. Wymiana zasuwy wiąże się z zakręcaniem wody w głównym wodociągu i bez miejskich wodociągów tego nie zrobisz.w sumie to nie przedstawiłam całej sytuacji. przed zakręceniem wody na zimę, na ten zawór teleskopowy (który wystawał z ziemi jakieś 10-20 cm) najechał samochód ciężarowy wgniatając go do ziemi na około 10-20cm w głąb ziemi, po tym dało się go jeszcze zakręcić (wychodzi na to, że był sprawny) teraz już kręci się ręcznie. Istnieje możliwość, że wypadł z teleskopu?

  No i pytanie czy da się wymieni a to zależy jaką masz zasuwę bo jeżeli kołnierzową to nie ma większego problemu a jeżeli masz zasuwę o paskową to może być problem.Nie wyczuwamy tam przyłącze kanalizacji Warszawa oporu można bez klucza sobie kręcić ręcznie w jedną i w drugą stronę. podobno jest to zawór teleskopowy, albo na rurze teleskopowej jakoś tak.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :