• energia

  Ależ to żaden problem ,weź sobie za punkt honoru i przeczytaj całą dyskusję na tym blogu , tak jak to zrobiłem . Zajęło mi to 3 dni ,ale co tam, przeczytałem, właśnie ze względu na wpisy Jakowlskiego, uzasadniłem też w jednym z swoich wpisów dlaczego . Nie wiem czy on jest jeszcze w stanie coś nowego napisać niż to co już napisał? ,zresztą tam celowo jest dość dużo powtórzeń dzięki , którym niektóre rzeczy łatwiej wchodzą w pamięć. Konkluzją jego wpisów jest stwierdzenie rozkładu systemu kapitalistycznego , czego jesteśmy świadkami. Zresztą ja nie mam nic przeciwko temu żeby pisał dalej i niechybnie to zrobi jeśli uzna za stosowne. Polecam więc Tobie lekturę wszystkich wątków tego blogu. Pewnie potem będziesz myślał podobnie do mnie.

  Cierpliwość jest gorzka ale owoce jej słodkie. Bo kapitalizm, jako system, już niedługo będzie nazwany świadomością

  ekonomiczną, gospodarczą, społeczną… podlega prawom fizyki kwantowej.

  Kapitalizm jest energią, światłem, jest w ciągłym rozwoju, wcześniej był nazywany

  feudalizmem, niewolnictwem, wspólnotą pierwotną… a teraz wchodzi w globalizm,

  korporacjonizm…

  Kapitalizm, ponieważ jest energią, nigdy nie zginie, co najwyżej wejdzie na wyższe formy rozwoju….

  Karol Marks nie mógł kwantowo opisać kapitalizmu, bo za jego życia materializm wchodził w użycie, i filozofia Izaaka Newtona panowała, wszystko było maszyną,

  nawet my ludzie, ówcześni. Teraz panuje filozofia Maxa Plancka, od 1925 roku.

  Powoli, jak wszystko co nowe.

  Również w ekonomii.

  Wszyscy musimy, nie mamy innego wyjścia – zmienić myślenie. To także dotyczy naszego gospodarza, pana red. Krzysztofa Wosia.On też materializmem nadaje.

  W fizyce kwantowej dużo się mówi o energii. Materia jest energią, światłem . Fotonami,, witonami się należy posługiwać. Pamiętać należy, że życie jest światłem.

  Że nasze ciało jest zagęszczoną materią, energią, światłem.

  Niektórzy ludzie, jak na przykład Jarosław Kaczyński, pani premier Szydło, ich marionetki promieniują światłem ciemnym, słabo widocznym. A światłem jasnym

  promieniują, są samym światłem — to dotyczy dziewczynek Petru, szczególnie Joasi. One mają tak słaby stan skupienia, że są prawie przezroczyste. Tego nie widać, bo w ubraniach się pokazują.

  Ekonomia powinna także energią się posługiwać, a nie dolarami, euro, liczbą

  wyprodukowanych samochodów, i innych produktów ….

  Tematem tego bloga jest akurat płaca, wynagrodzenie -zamiast mówić, o płacy wyrażonej w złotówkach, powinno się rozprawiać o ilości energii potrzebnej na wykonanie określonej pracy w jednostce czasu…. to jest ciężki temat.

  Praca jest energią, tylko za pomocą fizyki kwantowej można ja sprawiedliwie ocenić, zmierzyć….

  Zacznijmy od początku. Bogaty może być tylko kraj, który, jako zorganizowany organizm, bo tylko taki jest zdolny do rozwoju, a nawet samorozwoju — jeżeli potrafi zgromadzić , na swoim terytorium, możliwie jak największą ilość energii ze Słońca, a także z wnętrza Ziemi. Ta energia powinna być zgromadzona, wytwarzana, za pomocą produkcji roślinnej, a potem zwierzęcej, a jeszcze później w  nas ludziach.

   

  Podobny obraz

  Dopiero ludzie z wewnętrzną energią nadają się do pracy, edukacji, pisania mądrych artykułów w mediach, dzieci do nauki, zabawy, starsi także, kupowania samochodów…

  Energetycznie rzecz biorąc, w naszym kraju mamy sytuację fatalną, gospodarczo

  na to patrząc: — połowa ludzi jest chora, w nieużyteczną energię jest zaopatrywana,

  w zupełnie niezdatną do wykonywania pracy, nawet tej umysłowej. Cała ta energia idzie w gwizdek. Ludzi przy władzy, mamy tak mało energetycznych władców,

  z ciemnym światłem, że nawet tego nie widzą, nic nie robią, żeby ludzi chorych było mniej.

  Wprost przeciwnie robią wszystko odwrotnie.

  Sprawa jest niezwykle rozwlekła do opisywania….

  Co jeszcze jest energią , światłem w ekonomii?

  O świadomości,już było, która bierze się z umysłu, dzieli się ten umysł na świadomy, na co dzień używany , i ten podświadomy, od dziecka zdobywany, jest jeszcze rozum, myśl, myślenie, inteligencja, wiedza… wszystko jest niematerialne, jest tylko energią elektromagnetyczną.

  Oddzielnym problemem jest nasz mózg, z całym układem nerwowym.

  A czym jest człowiek , jako pracownik – jest elektronem, polem elektromagnetycznym, niektórzy są w jądrze atomu, są protonami, neutrinami,

  jeszcze inni fotonami, witonami, a jeszcze inni są materią, nie do rozbicia na poszczególne elementy składowe Wszechświata, z wygaszoną energią życiową.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :