• założyciele

  Spotkanie przedstawicieli „6” państw założycielskich UE w Berlinie„To czemu nie spróbować zawalczyć o referendum we Francji, Holandii, Szwecji, a nawet w Niemczech czy Polsce? ”

  Niby dlaczego nie, jesli wszem i wobec twierdzi sie jak bardzo silna w woli zjednoczenia jest Unia. Moze taki sprawdzian poparcia, nawet nie majacy skutkow prawnych, bylby przydatny. Byloby to zapewne dosyc silnym bodzcem do reform w samej Unii. Jesli zas chodzi o uruchomienie Artykulu 50, moze to zrobic tylko i wylacznie rzad brytyjski i w tej sprawie tylko on zdecyduje, jesli taka jest jego wola, kiedy to nastapi. Po pierwsze, Unia moze WB „skoczyc” w sprawie odpalenia artykulu 50. Pilka jest po stronie brytyjczykow i nic nie moze ich zmusic do decyzji z ktora im nie po drodze. A rozumiem, czyli powinno zaboleć wyłącznie UK, a inni powinni się przestraszyć. Jak listem Rewizora do syberyjskiej guberni: „Będę u was za rok, ale już dziś powinniście się bać. Jak przyjadę to powiem, o co chodzi”. Tyle że brytyjska gospodarka jest drugą w Europie i piątą na świecie, więc ból z pewnością nie będzie jednostronny. Hasła zwolenników szybkiego wyjścia UK, takie jak: „więcej Europy”, czyli dokładnie tego, co spowodowało Brexit, przypomina reakcję komunistów na powstanie „Solidarności”. „Więcej socjalizmu” krzyczeli sekretarze na swych naradach, „więcej socjalizmu” pisała Trybuna Ludu. Oznaczało to więcej tego, co doprowadziło do powstania „Solidarności”. Trudno więc dziwić się, że tak to skończyło się dla towarzyszy jak musiało się skończyć. Co trochę przypomina apel do gapowiczów w tramwajach w Odessie: obyś tak dojechał jak zapłaciłeś.

  Po drugie, to co Pan propponuje tzn, ” zeby reszta Europy obrazila sie na WB i zwarla szeregi” jest nieroztropne. W ekonomii i polityce nie ma sentymentow i w obu dziedzinach, kazdy z krajow czlonkowskich zrobi jak mu sie bedzie wygodnie, nawet jak Pan i Juncker, za znim reszta biurokracji, bedziecie tupiac nogami i dasac sie jak panienki.

  WB byla pierwsza, a gdyby nie byla to inni zrobili by to samo. EU to pomylka. EEC to by projekt! Wbrew temu co Pan pisze, swiat idzie w kierunku odkolchoznienia, swobody wyboru i poczucia bezpieczenstwa w tym, ze każdy może myślec i robic co uważa za stosowna tak dlugo jak to jest zgodne z prawem.

  Ja juz raz,uciekalem z kolchozu, ktory tez obiecywal swietlana przyszlosc. Wlasnie ucieklem po raz drugi. Basta! Chwała Bogu ze sie udalo. Do uslyszenia w wolnej Europie

  Przedstawiciele państw założycielskich Unii Europejskiej będą rozmawiać na temat Brexitu. W Berlinie spotkają się ministrowie Belgii, Holandii i Luksemburga oraz Niemiec, Francji i Włoch. Zacieśnianie współpracy w wąskiej grupie, to jedna z koncepcji rozwoju Wspólnoty bez Wielkiej Brytanii, która jest niebezpieczna dla Polski.


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :